wyludzenia magazyn v2

wyludzenia tir v2

Wyłudzenia i kradzież towaru

W aktualnych statystykach policyjnych coraz rzadziej stykamy się z klasycznym cichym włamaniem do magazynów, czy firm po dobra materialne. Dzisiejszy złodziej ewaluował z osoby w kominiarce do biznesmena w garniturze. Fraza "Wilk w owczej skórze" najtrafniej przedstawia obecnego przestępcę.

Wyłudzenia paliwa, towarów, pieniędzy, czy nawet podatku VAT to bardzo intratna dziedzina nielegalnych działań. Co rok przestępcy podatkowi okradają państwo na kilkadziesiąt miliardów złotych. Firmy padają ofiarą oszustów płacąc zaliczki lub całość zobowiązań za nieistniejący towar (ang. company fraud). Ponadto często mamy styczność z działaniami fałszywych spedytorów i przewoźników.

Dzisiejszy przedsiębiorca jest narażony na wiele niebezpieczeństw mogących nadejść z każdej strony. Pobieżna weryfikacja kontrahentów, podwykonawców, czy firm spedycyjnych nierzadko bywa przyczyną oszustw, a metody wyłudzeń i kradzieży stają się co raz bardziej wyszukane. Firmy z wieloletnim doświadczeniem z pewnością miały już styczność z podobnymi sytuacjami, ale coraz częściej atak nadchodzi z wewnątrz. Bywa, iż zatrudnieni pracownicy ulegają wysokim łapówkom, czy szantażom, umożliwiając przestępcom dokonanie rabunku lub wyłudzenia.

W sytuacji, kiedy firma zorientuje się, iż została oszukana, decyzja o wynajęciu Prywatnego Detektywa powinna nastąpić niezwłocznie. Dochodzenie może potrwać kilka dni lub miesięcy, zależnie od rodzaju zaistniałego przestępstwa. Agencja Detektywistyczna Ex Facto to grupa specjalistów różnych dziedzin, dzięki temu tworzymy skuteczny zespół dochodzeniowy.

"Nie mogę zmienić faktów, ale mogę je wykryć."

Arthur Conan Doyle